Header image

Často kladené otázky (FAQ)

Otázka Datum
Jaká je životnost filtrů FPR21

Filtr FPR21 je tvořen složencem filtračního papíru. Tento materiál je náchylný na zanášení prachem, který zhoršuje prostupnost filtru, zvyšuje dechový odpor a snižuje dechové pohodlí uživatele. V prostřední s nízkou prašností (např. domácnost, školská a zdravotnická zařízení) a při běžné intenzitě používání (max. po dobu jedné pracovní směny) je životnost filtrů přibližně jedem kalendářní měsíc. Více informací naleznete v návodu k použití, který je ke stažení na https://www.pruhlednyrespirator.cz/cz/o-respiratoru/dokumenty-ke-stazeni/

30.03.2021 16:22
Lze Průhledný respirátor osadit výdechovým filtrem pro ochranu okolí uživatele?

Ne. Průhledný respirátor výdechový filtr nemá a to z toho důvodu, že dechový komfort by se snížil v poměru s dechovým odporem tohoto filtru. Snížil by se také odvod CO2 z masky, hrozilo by zamlžování a hlas by byl výrazněji utlumen. Průhledný respirátor slouží primárně k ochraně uživatele a má zlepšovat komunikaci, nikoli ji bránit.

30.03.2021 17:05
Je možné výdechový ventil uzavřít?

Ano, výdechový ventil Průhledného respirátoru je možné uzavřít blokátorem, který je součástí základní výbavy respirátoru. Blokátor se snadno nasadí na výdechový ventil a uzavře ho. Před tímto zákrokem ale uživatel musí nejprve sejmout chlopně nádechových ventilů, protože po instalaci blokátoru bude nádech i výdech procházet přes postranní filtry.

30.03.2021 17:08
Změní se životnost filtrů v případě nasazeného blokátoru výdechového ventilu?

Ano, v případě, že si uživatel bude muset zablokovat výdechový ventil (z důvodu ochrany okolí), bude životnost filtrů zhruba poloviční, neboť vydechovaný vzduch bude kontaminovat filtry vlhkým aerosolem a jejich výměna tak bude nutná dříve (v závislosti na prostředí a intenzitě použití)

30.03.2021 17:09
Je možné dokoupit nějaký díl respirátoru v případě ztráty nebo poškození?

Ano, na našem eshopu je možné zakoupit jakýkoli díl průhledného respirátoru kromě hlavní části masky.

30.03.2021 17:10
Jedná se o certifikovanou osobní ochrannou pomůcku?

Ano, Průhledný respirátor PR21 úspěšně prošel přísným certifikačním procesem na Výzkumném ústavě bezpečnosti práce v Praze a obdržel Certifikát EU přezkoušení typu, který je ke stažení na našich internetových stránkách https://www.pruhlednyrespirator.cz

30.03.2021 17:11
Mohu spolu s Průhledným respirátorem nosit brýle?

Ano, Průhledný respirátor je upraven tak, aby bylo možné nosit prakticky jakékoliv běžné brýle. Na rozdíl od běžných roušek Průhledný respirátor nezpůsobuje jejich mlžení.

30.03.2021 17:12
Je možné v Průhledném respirátoru mluvit?

Ano, maska má konstrukčně vyřešený pohyb brady o cca 30mm dolů, tedy je umožněn volný pohyb spodní čelisti. Je zde malá ztráta intenzity hlasu. Tu však kompenzuje viditelná mimika a pohyb rtů. Do budoucna plánujeme také integrovaný mikrofon.

30.03.2021 17:13
Jak je to s velikostí Průhledného respirátoru?

Průhledný respirátor byl vyvinut tak, aby byl vhodný pro velikost S, M, L a XL. Do budoucnosti plánujeme také dětské velikosti. V současné době ale není možné Průhledný respirátor doporučit pro dětské uživatele, neboť hrozí nebezpečí netěsnosti a tedy nefunkčnosti respirátoru.

30.03.2021 17:13
Jak Průhledný respirátor sterilizovat?

Způsobů sterilizace je hned několik. Průhledný respirátor lze sterilizovat alkoholovým sprejem nebo v horkém vzduchu při teplotě 75°C po dobu 20-30minut. Respirátor lze také kompletně rozebrat a sterilizovat v nemocničním zařízení ke sterilizaci.

30.03.2021 17:14
Zvládnu výměnu filtrů sám/sama?

Nepochybně ano. Názorný a detailní postup výměny filtrů je popsán v návodu k použití, který je ke stažení na našich webových stránkách www-pruhlednyrespirator.cz. Také připravujeme instruktážní video, které bude zveřejněno na www.youtube.com

30.03.2021 17:14
Ochrání mě filtrace P2 proti virům způsobujícím onemocnění COVID-19?

Použitý filtrační materiál EPA 11 v kombinaci s hustým a vysokým skladem filtrů FPR21 a filtrační plochou blížící se jednomu metru čtverečnímu poskytuje velice vysokou míru ochrany, která se pohybuje daleko nad hodnotou 97% záchytu. Nutno podotknout, že většina výrobků s účinností FFP2, která je v současné době na trhu, nedosahuje parametrů Průhledného respirátoru a dokonce se k nim ani nepřibližuje. Minimální velikost základní filtrační plochy dle normy, je cca 150cm2. taková plocha je malá, což zrychluje protékající vzduch filtrem a snižuje jeho účinnost. Z důvodu maximální ochrany uživatele má Průhledný respirátor násobky filtrační plochy než doporučuje norma (cca 960cm2). Vzduch tak proudí přes filtry FPR21 velmi pomalu a výrazně zvyšuje záchyt částic.

30.03.2021 17:16
Je možné s Průhledným respirátorem použít také filtry od jiných renomovaných výrobců?

Ano. Díky naší redukci pro 3M filtry je možné použít kterýkoli filtr z produktové řady této americké společnosti.

30.03.2021 17:16
Nalezeno 13 záznamů, zobrazuji všechny.

 

Zeptejte se