Header image

Často kladené otázky (FAQ)

Otázka Datum
Jak Průhledný respirátor sterilizovat?

Způsobů sterilizace je hned několik. Průhledný respirátor lze sterilizovat alkoholovým sprejem nebo v horkém vzduchu při teplotě 75°C po dobu 20-30minut. Respirátor lze také kompletně rozebrat a sterilizovat v nemocničním zařízení ke sterilizaci.

30.3.2021 17:14
Jak je to s velikostí Průhledného respirátoru?

Průhledný respirátor byl vyvinut tak, aby byl vhodný pro velikost S, M, L a XL. Do budoucnosti plánujeme také dětské velikosti. V současné době ale není možné Průhledný respirátor doporučit pro dětské uživatele, neboť hrozí nebezpečí netěsnosti a tedy nefunkčnosti respirátoru.

30.3.2021 17:13
Jaká je životnost filtrů FPR21

Filtr FPR21 je tvořen složencem filtračního papíru. Tento materiál je náchylný na zanášení prachem, který zhoršuje prostupnost filtru, zvyšuje dechový odpor a snižuje dechové pohodlí uživatele. V prostřední s nízkou prašností (např. domácnost, školská a zdravotnická zařízení) a při běžné intenzitě používání (max. po dobu jedné pracovní směny) je životnost filtrů přibližně jedem kalendářní měsíc. Více informací naleznete v návodu k použití, který je ke stažení na https://www.pruhlednyrespirator.cz/cz/o-respiratoru/dokumenty-ke-stazeni/

30.3.2021 16:22
Je možné dokoupit nějaký díl respirátoru v případě ztráty nebo poškození?

Ano, na našem eshopu je možné zakoupit jakýkoli díl průhledného respirátoru kromě hlavní části masky.

30.3.2021 17:10
Je možné s Průhledným respirátorem použít také filtry od jiných renomovaných výrobců?

Ano. Díky naší redukci pro 3M filtry je možné použít kterýkoli filtr z produktové řady této americké společnosti.

30.3.2021 17:16
Je možné v Průhledném respirátoru mluvit?

Ano, maska má konstrukčně vyřešený pohyb brady o cca 30mm dolů, tedy je umožněn volný pohyb spodní čelisti. Je zde malá ztráta intenzity hlasu. Tu však kompenzuje viditelná mimika a pohyb rtů. Do budoucna plánujeme také integrovaný mikrofon.

30.3.2021 17:13
Je možné výdechový ventil uzavřít?

Ano, výdechový ventil Průhledného respirátoru je možné uzavřít blokátorem, který je součástí základní výbavy respirátoru. Blokátor se snadno nasadí na výdechový ventil a uzavře ho. Před tímto zákrokem ale uživatel musí nejprve sejmout chlopně nádechových ventilů, protože po instalaci blokátoru bude nádech i výdech procházet přes postranní filtry.

30.3.2021 17:08
Jedná se o certifikovanou osobní ochrannou pomůcku?

Ano, Průhledný respirátor PR21 úspěšně prošel přísným certifikačním procesem na Výzkumném ústavě bezpečnosti práce v Praze a obdržel Certifikát EU přezkoušení typu, který je ke stažení na našich internetových stránkách https://www.pruhlednyrespirator.cz

30.3.2021 17:11
Lze Průhledný respirátor osadit výdechovým filtrem pro ochranu okolí uživatele?

Ne. Průhledný respirátor výdechový filtr nemá a to z toho důvodu, že dechový komfort by se snížil v poměru s dechovým odporem tohoto filtru. Snížil by se také odvod CO2 z masky, hrozilo by zamlžování a hlas by byl výrazněji utlumen. Průhledný respirátor slouží primárně k ochraně uživatele a má zlepšovat komunikaci, nikoli ji bránit.

30.3.2021 17:05
Mohu spolu s Průhledným respirátorem nosit brýle?

Ano, Průhledný respirátor je upraven tak, aby bylo možné nosit prakticky jakékoliv běžné brýle. Na rozdíl od běžných roušek Průhledný respirátor nezpůsobuje jejich mlžení.

30.3.2021 17:12
Ochrání mě filtrace P2 proti virům způsobujícím onemocnění COVID-19?

Použitý filtrační materiál EPA 11 v kombinaci s hustým a vysokým skladem filtrů FPR21 a filtrační plochou blížící se jednomu metru čtverečnímu poskytuje velice vysokou míru ochrany, která se pohybuje daleko nad hodnotou 97% záchytu. Nutno podotknout, že většina výrobků s účinností FFP2, která je v současné době na trhu, nedosahuje parametrů Průhledného respirátoru a dokonce se k nim ani nepřibližuje. Minimální velikost základní filtrační plochy dle normy, je cca 150cm2. taková plocha je malá, což zrychluje protékající vzduch filtrem a snižuje jeho účinnost. Z důvodu maximální ochrany uživatele má Průhledný respirátor násobky filtrační plochy než doporučuje norma (cca 960cm2). Vzduch tak proudí přes filtry FPR21 velmi pomalu a výrazně zvyšuje záchyt částic.

30.3.2021 17:16
Změní se životnost filtrů v případě nasazeného blokátoru výdechového ventilu?

Ano, v případě, že si uživatel bude muset zablokovat výdechový ventil (z důvodu ochrany okolí), bude životnost filtrů zhruba poloviční, neboť vydechovaný vzduch bude kontaminovat filtry vlhkým aerosolem a jejich výměna tak bude nutná dříve (v závislosti na prostředí a intenzitě použití)

30.3.2021 17:09
Zvládnu výměnu filtrů sám/sama?

Nepochybně ano. Názorný a detailní postup výměny filtrů je popsán v návodu k použití, který je ke stažení na našich webových stránkách www-pruhlednyrespirator.cz. Také připravujeme instruktážní video, které bude zveřejněno na www.youtube.com

30.3.2021 17:14
Nalezeno 13 záznamů, zobrazuji všechny.

 

Zeptejte se